Осінні барви надають Ужгороду особливого шарму та атмосфери, а тепла погода і сяюче сонце наче самі запрошують на прогулянку вулицями міста, аби самостійно у цьому переконатися. Не пропустили такої чудової нагоди і студенти та викладачі кафедри словацької філології та разом з екскурсоводом Малик Юліанною занурились в історію Ужгорода часів Чехословаччини. Для когось це була нагода довідатися більше про історію рідного міста, для інших ж це було перше детальне знайомство.
«Спадщина епохи чехословацького модернізму в районі Малий Ґалаґов, стала для мене переплетінням історії та стилю. Оригінальність історичних об'єктів допомогли відчути максимальний гуманізм тієї доби, це можливість познайомитися ближче з деталями архітектури, освітлення і всього, що працює на людину. Це частина міського ландшафту, яку слід актуалізувати, повноцінна історична пам'ятка, яку слід берегти та пишатись нею. Екскурсія цим районом дала для мені можливість подивитись на Ужгород з його найбагатшої - історичної сторони. Окрім того, мушу додати, що Ужгород є чи не найкращим прикладом мультикультурності, а поєднання всього вище зазначеного створює цікаву, несподівану та захоплюючу картину міста» - із захопленням обговорює побачене студентка-першокурсниця Дарія Гранобой.
«Мені, як студенці, що приїхала здалеку, спадало на думку, що було б дуже гарно подивитися місто на екскурсії. Але, як це часто буває, усі плани відкладалися все далі. Саме тому, мені здається, з усієї групи я була однією з тих, хто більше всіх чекали на цю подію.
Зрідка місцеві самостійно вивчають своє рідне місто разом з гідом. Але яке буле моє враження, коли навіть ті, хто з народження живе тут, сказали яка цікава це була екскурсія. Звісно, мене, як людину яка ніколи навіть не була в Закарпатті, дуже легко вразити історичними будівлями та культурним спадком Ужгорода. Я ще до того, як приїхати на навчання, планувала відвідати найпопулярніші туристичні місця. Але ще цікавіше вивчати місто стає коли ти не просто дивишся, а ще й дізнаєшся щось нове. Наприклад, чому саме черепиця цього будинку відрізняється від іншого, чому по всьому місту можна знайти червоні пожежні гідранти, а ще чому навесні тисячі туристів приїжджають подивитися саме на сакури і звідки вони тут узялися.
Уся група наприкінці екскурсії була дуже вмотивована на те, щоб ми і самостійно спробували вивчати місто і бути уважнішими до таких деталей з яких і складається уся історія. Або, можливо, частіше долучатися разом із туристами до екскурсій Ужгородом.
Я особисто дуже вдячна, що нам допомагають в тому, щоб наше студентське життя було насиченим і цікавим. Завдяки цій ініціативі ми маємо змогу дізнаватися щось нове не лише через підручники та інтернет, а і ось так, коли навчання дає нам ще і гарні емоції та спогади» - ділиться своїми враженнями студентка першого курсу Грета Денисова.
За чудову організацію екскурсії дякуємо доцентці кафедри Юлії Юсип-Якимович.